_GOTOBOTTOM
 Community Forum: Türkorama
Want to meet up with modelers in your country or region? This is the place.
Nihayet bir Türk figürü
Graywolf
Staff MemberSenior Editor
HISTORICUS FORMA
Visit this Community
Izmir, Turkey / Türkçe
entire network: 6,405 Posts
KitMaker Network: 1,013 Posts
Posted: Monday, December 18, 2006 - 12:19 PM UTC
Sevgili arkadaşlar,
İlk olarak HFM ye girdiğimde sol alt köşedeki reklamlar arasında dikkatimi çekti ebayda satılan Altar Modeling adına bir Türk komando figürü. Metal kalitesi ve detaylarını henüz yakından görmemiş olmakla beraber, bir Türk firmasınca, yapılan bir araştırma sonucu üretilmiş, kalıbı gayet güzele benzeyen ve güzelce kutulanmış bir figür.Gurur duydum valla. Bildiğiniz gibi Altar modelcilik daha önce de modelciliğe başlayacaklar için bir kitap hazırlamıştı. Figürle ilgilenecek arkadaşlar detayları Altar Modelcilik de bulabilirler.

wampum
Visit this Community
Tekirdag, Turkey / Türkçe
entire network: 3,289 Posts
KitMaker Network: 389 Posts
Posted: Monday, December 18, 2006 - 12:31 PM UTC
Engin Abi,
Haber çok güzel. Ben de hemen bu konu hakkında HFM sitesine bir haber makalesi yapıp bas bas bağırdım dünyaya bu meseleyi
Emeği geçenlere teşekkürler. Hayırlı olsun, umarım devamı gelir. Bu figürlerin devamını getirmek biraz da biz modelcilere düşüyor tabii, bu üreticileri destekleyerek..
titano
Visit this Community
Denizli, Turkey / Türkçe
entire network: 50 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Monday, December 25, 2006 - 10:51 AM UTC
Bende reklami ilk gordugumde inanin cok sevindim, (hatta bu mesajdan once gordum) , hemen websayfalarina gozattim. Sonunda bizim de kendimize ozgu kucuk bir modelin olmasi inanin cok onemli bir olay. Umarim gerisi gelir,
Senelerdir baskalarinin modellerini, dioramalarini veya urunlerini yapmaktan hatta sadece resimelrine bakmaktan onlarin tarihini daha iyi ogrendik. Belki cok ufak bir baslangic gibi gorunebilir ama benim icin cok onemli adimdir.
Kendi icinde buyuk olmadan disarda buyuk olamazsin. BU her tur market icin gecerlidir. NIye bir model seri uretim Turk dekalleri ile gelmesin ki!!!!!. Seri uretim bir Turk F16 sinin veya dioramasinin satmamasi icin hic bir sebep yok
 _GOTOTOP