_GOTOBOTTOM
 Community Forum: Türkorama
Want to meet up with modelers in your country or region? This is the place.
Stug 3 Late
The_King
Visit this Community
Istanbul, Turkey / Türkçe
entire network: 723 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Wednesday, October 18, 2006 - 12:55 PM UTC

Modelim yine revell den Türkiye ye yeni getirdiği parti maketlerden stug 3 late. Pz 3 şasesı uzerıne oturtulmus bır model. buda cok tatlı ve güzel bir model. Bunuda tüm modelcılere tavsıye ederım..

Resımler biraz karanlık cıkmıs malesef. Kamoyu free-hand attım yıne. Bunu ve kıng tıgerı dıo da kullanıcam o yuzden uzerlerınde dıo asamasında ufak tefek eskıtme, kırletme vs olabılır. Diolarda yakında bitecek..

Umarım olmustur.

Bunlarda dıoda kullanacagım bırkac fıgur ve 72 lerımın toplu gecısı..( 2 tanede boyamada bekleyen var

wampum
Visit this Community
Tekirdag, Turkey / Türkçe
entire network: 3,289 Posts
KitMaker Network: 389 Posts
Posted: Wednesday, October 18, 2006 - 01:29 PM UTC
Bu da çok güzel duruyor. Patterni merak ettiğim için soruyorum; kamuflaj çizgileri böyle kalın mı patternde yoksa sen mi yaparken azıcık kalın oldu.
Gün ışığında çekeceğin daha kaliyeli resimlerle bu modellerini armoramadaki ayın zırhlısı etkinliğine sok bence.
Ellerine sağlık
The_King
Visit this Community
Posted: Wednesday, October 18, 2006 - 02:27 PM UTC

tesekkur ederım. Tabancama alıstıkça daha da iyilerini yapabılecegımı umuyorum.Bana çizgiler kalın gelmemıstı ama kargaya yavrusu şahin olurmus Bir dahakıne daha ınce atmaya dıkkat ederım..

ASlında AMOM da 72 ölçek dıye bır olcek olsa kesın gırerım her ay ama 35 lere karsı ne yazıkkı 72 nın şansı olmuyor. Ama yınede King tıger ıle belkı gırıp şansımı denerim. Öneri için ayrıca tesekkur ederım..
wampum
Visit this Community
Tekirdag, Turkey / Türkçe
entire network: 3,289 Posts
KitMaker Network: 389 Posts
Posted: Wednesday, October 18, 2006 - 05:48 PM UTC

Quoted Text

Bana çizgiler kalın gelmemıstı ama kargaya yavrusu şahin olurmus Bir dahakıne daha ınce atmaya dıkkat ederım..

Kardeş, yanlış anladın patterni merak ettiğim için sordum. Kamuflaj patterni mi böyle, yoksa inceydi çizgiler patternde de yaparken mi kalın oldu? Yani patterni merak ediyorum hala
gerozturk
Visit this Community
entire network: 656 Posts
Posted: Wednesday, October 18, 2006 - 10:16 PM UTC

Quoted Text

Umarım olmustur.

Sen yaparsında olmazmı Sancar.
Bu 72'lik çalışmalar sabır istiyor.Ben yapayım dedim nerdeyse çıldıracaktım.Bu 72'lik figür çalışmaları ile ilgili iki sorum olucak.1)Bu askerlerin altında yerde durması için bir plastik var bunu dioda nasıl saklıyoruz.2)72 lık aldığım zaman içinden 4er tane çıkıyor bunların en temizini seçip kullanmak içinmiş.Ben savaş sahnesi yapacam nişan alan adamları koymak istiyorum.Aynı tarzda figürleri dionun içinde kullanmak görünyüyü bozarmı?
The_King
Visit this Community
Posted: Thursday, October 19, 2006 - 01:05 AM UTC

Quoted Text

patterni merak ediyorum hala

Öğlende yazıcaktım ama tekarar emin olayım diye evde kontrol etmek istedim. Rehberdeki kamo ince - kalın cizgilerden olusuyor. modelin ustundeki bazı çizgi kalınlıkları buna uygun iken, özellikle sol ön çamurluk üstündeki ve arka kısımdaki rehbere göre biraz kalın kaçmış. daha ince olmalıymış..

Sağolasın Göktuğ kardeş.

Quoted Text

1)Bu askerlerin altında yerde durması için bir plastik var bunu dioda nasıl saklıyoruz.2)72 lık aldığım zaman içinden 4der tane çıkıyor bunların en temizini seçip kullanmak içinmiş.Ben savaş sahnesi yapacam nişan alan adamları koymak istiyorum.Aynı tarzda figürleri dionun içinde kullanmak görünyüyü bozarmı?

Sorularını cevaplıyım.

1. Bu figurler preiser marka. Yurtdışından aldım. Hard plastikler. Normal sert plastik 35 ölçek figur neyse onun 72 sini düsün ekipmanları bile ayrı. Vinil figurler sinir katsayımı yükseltiği için bu figurleri aldım. çapaklar kolayca temizleniyor. Ve altlıkta yok dik dursunlar dıye ben yapıstırdım onları. Dioda cıkarıcam. Sen figurlerını gızlemek ıcın altlıgın ustune ayak sevıyesıne gelene denk ınce bı tabaka alcı dokersın kapanırlar zaten

2. Bence bozmaz. Ama aynı pozları olabıldıgınce bırbırınden uzak tutmaya çalış. Yanyana fazla gelmesınler..

Bu arada resimler benim cektiğimden sanki daha karanlık ve sarımsı geldi... Gün ısıgında bi daha cekeyım bu ne yahu. Hiç bir sey bellı olmuyor
 _GOTOTOP