_GOTOBOTTOM
 Community Forum: Poland
Want to meet up with modelers in your country or region? This is the place.
Papier do kalkomanii
juniorkm7
Visit this Community
Województwo Bialostockie, Poland
Member Since: July 14, 2004
entire network: 26 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Sunday, July 30, 2006 - 04:05 PM UTC
Czy wie ktoś może czy można i gdzie można kupić papier do drukarki do drukowania kalkomanii, gdyż znudziły mi się te od producentów. Jeżeli taki papier istnieje to proszę o podanie jego nazwy i przybliżonej ceny. Z góry dziękuję
Krzysztof
Tomek_K
Visit this Community
Wojewodztwo Dolnoslaskie, Poland
Member Since: August 12, 2005
entire network: 150 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Monday, July 31, 2006 - 03:28 PM UTC
Zobacz tutaj Krzysztofie:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=168
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=735

Vodnik
Visit this Community
Warszawa, Poland
Member Since: March 26, 2003
entire network: 4,342 Posts
KitMaker Network: 256 Posts
Posted: Tuesday, August 01, 2006 - 01:04 PM UTC
Pytanie pomocnicze: do jakiej drukarki? Inne papiery są do atramentówek, inne do laserówek.

Z mojego doświadczenia drukowanie kalkomanii na atramentówkach nie daje dobrych rezultatów. Zwykle trzeba kalkomanię po druku polakierować, żeby po zamoczeniu atrament nie odpłynął a to potem powoduje że kalka jest dość gruba i źle leży na modelu... Ale drukowałem na laserówkach i tu efekt jest całkiem niezły.

Tyle, że trzeba pamiętać, że wszelkie jasne kolory i z lasera i z atramentówki są przezroczyste. No i oczywiście nie da się drukować na takich drukarkach na biało. Czyli można zapomnieć o jakichkolwiek jasnych wzorach, jeżeli miałyby być potem naniesione na ciemne tło... Po prostu tło przenika i kalki praktycznie nie widać. Można drukować na białym papierze kalkomaniowym, ale wtedy znowu jest problem żeby wyciąć wzór na tyle czysto, żeby nie został biały margines... No i białe papiery są grubsze niż przezroczyste.

Paweł
juniorkm7
Visit this Community
Województwo Bialostockie, Poland
Member Since: July 14, 2004
entire network: 26 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Wednesday, August 02, 2006 - 07:02 PM UTC
Hmmm brzmi to trochę nieciekawie. Mam dwie atramentówki hp 840c i kombajna z ksero też hp. Chodzi mi generalnie o drukowanie numerków koloru czarnego i napisów eksploatacyjnych. Czy coś z tego będzie lub czy są do kupienia jakieś zestawy np tylko z numerami i napisami typu "step" albo "not step" itd.
Krzysztof
 _GOTOTOP