_GOTOBOTTOM
 Community Forum: ΑΡΜΟΔΡΟΜΙΟ
Want to meet up with modelers in your country or region? This is the place.
Ελληνικές Επιτυχίες στην WORLD Expo 2005
Major_Goose
Visit this Community
Kikladhes, Greece / Ελλάδα
Member Since: September 30, 2003
entire network: 6,871 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Thursday, July 07, 2005 - 05:48 PM UTC
Αγαπητοί φίλοι, όπως ήδη ξέρετε ή έχετε ακούσει, 2 Ελληνες, διέπρεψαν στην WORLD EXPO τη Βοστώνη.

Ο Κώστας Καρυωτέλλης πήρε χρυσό στην κατηγορία MASTER OPEN και ο Μπάμπης Στάθης (aiantas) ασημένιο στην ίδια κατηγορία. H επιτυχία είναι τεράστια, μια που μιλάμε για το Μουντιάλ της φιγούρας. Οι αναφορές απο την Εκθεση - και όχι μόνο των Ελλήνων - λένε ότι ο Αγιος Γεώργιος του Κώστα άξιζε το Best of the Show Award και έχοντας δει πάρα πολλές φωτογραφίες εως τώρα αλλά και αυτό που πήρε τελικά τον τίτλο, πιστεύω ότι το άξιζε.





Θερμά συγχαρητήρια στους δυο φίλους που τίμησαν την Χώρα μας, και ας γίνει παράδειγμα , ώστε την επόμενη φορά στην Βαρκελώνη που μας πέφτει και πολύ πιο κοντά , να είμαστε περισσότεροι , και με πολλές επιτυχίες.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
Sirrius
Visit this Community
Attica, Greece / Ελλάδα
Member Since: March 04, 2003
entire network: 134 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Thursday, July 07, 2005 - 06:00 PM UTC
Αγαπητοί φίλοι,

Από τις φωτογραφίες που βλέπουμε αυτές τις μέρες, πράγματι ο Κώστας Καρυωτέλλης έκανε εκπληκτική δουλειά με την φιγούρα του Άγιος Γεώργιος, αν και όλοι είχαμε μείνει και πάλι έκπληκτοι στο Athens Show με την φιγούρα του Λεωνίδα. Τα θερμά μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τόσο στο Κ. Καρυωτέλλη όσο και στον Μ. Στάθη για τις επιτυχίες τους.

Νίκος
SnakeEye
Visit this Community
Rodopi, Greece / Ελλάδα
Member Since: June 23, 2004
entire network: 310 Posts
KitMaker Network: 102 Posts
Posted: Thursday, July 07, 2005 - 09:36 PM UTC
Συγχαρητήρια στους αξιότιμους νικητές και πάντα επιτυχίες.
rudel72
Visit this Community
Korinthia, Greece / Ελλάδα
Member Since: April 05, 2005
entire network: 58 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Tuesday, July 19, 2005 - 09:20 AM UTC
τα συγχαρητηρια μου και απο την ταπεινοτητα μου στους δυο αξιους μοντελιστες που τιμησαν συν τοις αλλοις και τα ελληνικα χρωματα με τον καλυτερο τροπο!!ευχομαι παντα επιτυχιες ,μετα το περσινο euro πηραμε και το mundial!
 _GOTOTOP