_GOTOBOTTOM
 Community Forum: Türkorama
Want to meet up with modelers in your country or region? This is the place.
tiger -deneme-
relicks
Visit this Community
Istanbul, Turkey / Türkçe
entire network: 78 Posts
KitMaker Network: 0 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 08:33 PM UTC

yapalı çok oluyo resmini çekememiştim.
ilk airbrush denemem.buna boya atarken anladımki yoğurt kabı boyamaya benzemiyomuş
ilk defa kuru pastel kullandım biraz fazla yaptım pasteli çünkü daha vernik atılmadı.verniği atarken uçar diye düşünüyorum pastel toz.
wampum
Visit this Community
Tekirdag, Turkey / Türkçe
entire network: 3,289 Posts
KitMaker Network: 389 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 08:54 PM UTC
Sevgili Kerem,
Hastayım zaten bu Tigerlara. Ellerine sağlık gayet güzel olmuş tank. Fotoğraflar yanıltıyor olabilir, zira biraz karanlık; tankın sarısı ve kamuflajın yeşili koyu gibi geldi bana. Fotoğraflar için doğal ışıktan yararlanmak çok güzel oluyor. Gün ışığında flaşsız çekimler gayet güzel netice veriyor, tavsiye ederim.
Aynı kamuflajı tekerleklere de yapsaydın çok hoş olurdu, şart değil tabii sadece güzel olurdu
selamlar
atoplu
Visit this Community
Ontario, Canada
entire network: 753 Posts
KitMaker Network: 22 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 09:15 PM UTC
modelsitesinde görüp burada cevap yazmak kısmetmiş. ellerine saglık gayet iyi, airbrush konusunda pek acemilik olmadığı ortada... dioramada kullanacaksanız eger koymadan once biraz daha kirletme ve eskitme ister... birde size zimmeriti sorcam, kendiniz mi yaptınız hazır birseyler mi?

yalnız fotograf çalışması yaparken ısıkla aynı yonden cekmeye ozen gosterin. o zaman tum ayrıntılar cıkıyor...
WRTBGS
Visit this Community
entire network: 410 Posts
KitMaker Network: 77 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 09:34 PM UTC
Ellerinize saglık,

cok guzel olmus, tekerlek ve kamuflaj konusuna katılıyorum, ama airbrush fark etmis, malum bende bir tane JAGDPANZER yapıyorum ama bende fırca izleri daha belli,

WRTBGS
relicks
Visit this Community
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 10:00 PM UTC
zimmeriti kendim yaptım ama ışıktan olsa gerek çok fazla belli olmuyor.keza renkde burda koyu gözüküyo dediğiniz gibi,normalde bukadar koyu değil aslında
dioramada kullanmayı düşünüyorum.planımladığım seneryoda paletler bayaa bi çamura batıcak zaten daha son vernik atılmadıda.
wampum
Visit this Community
Tekirdag, Turkey / Türkçe
entire network: 3,289 Posts
KitMaker Network: 389 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 10:33 PM UTC
Zimmeriti kendinizin yaptığını söyleseydiniz iltifatlar gecikmezdi böyle
Harika olmuş..
Ancak bidiğim kadarıyla zimmerit yalnızca tankın düşey yerlerine uygulanmış. Yatay zeminlerde fabrikasyon zimmerit yok. Arazide tankın ekibi tarafından çamur, kerpiç gibi doğal ürünler kullanılarak uygulanan zimmeritlerde yatay yüzeylerde rastlanabilir.
Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen..
Renk konusuna fotolar yanıltmış demek ki. Gün ışığında, ışığı arkanıza alarak çekim yapmayı denemenizi tavsiye ederim..
selamlar
relicks
Visit this Community
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 10:46 PM UTC

Quoted Text

Zimmeriti kendinizin yaptığını söyleseydiniz iltifatlar gecikmezdi böyle
Harika olmuş..
Ancak bidiğim kadarıyla zimmerit yalnızca tankın düşey yerlerine uygulanmış. Yatay zeminlerde fabrikasyon zimmerit yok. Arazide tankın ekibi tarafından çamur, kerpiç gibi doğal ürünler kullanılarak uygulanan zimmeritlerde yatay yüzeylerde rastlanabilir.

teşekkürler.
zimmerit konusunda emin deilim kesin bişey diyemiycem ama tamiyanın yalancısıyım ben
yapım şemasında her iki yöndede vardı özellikle.
The_King
Visit this Community
entire network: 723 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 10:58 PM UTC

Kerem merhaba. gercekten cok güzel olmus tiger ın.ellerine saglık. Zimmeriti kendin yapmıssın.nasıl yaptığını kısaca bi ozetlermısın? Alguhan abide sölemisti forumda nasıl yaptıgını belkı daha farklı ve kolay bır yoldan yapmıs olabılırsın.bilgilendirirsen sevinirim...
relicks
Visit this Community
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 11:14 PM UTC

Quoted Text

Kerem merhaba. gercekten cok güzel olmus tiger ın.ellerine saglık. Zimmeriti kendin yapmıssın.nasıl yaptığını kısaca bi ozetlermısın? Alguhan abide sölemisti forumda nasıl yaptıgını belkı daha farklı ve kolay bır yoldan yapmıs olabılırsın.bilgilendirirsen sevinirim...

saol sancar.
zimmeriti yaparmak için 3 şey lazım
tamiya yeşil kafa
ucu sivri çok geniş olmayan tornavida
bide sağlam göz(bu üçüncüsü bende yok )
yeşil kafalı yapıştırıcıyı 2 veya 3 kat sürdükten sonra tornavidayla kaktırma suretiyle plastiğe iz yapıyosun okadar
şimdi bitanede dragonun tigerından yapmayı düşünüyorum ondana putty kullanıcam zimmerit için.bakalım o nasıl olucak.
The_King
Visit this Community
entire network: 723 Posts
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 11:28 PM UTC

Kerem saolasın.yapıstırıcı kuruyunca kötü bir göruntu olmuyomu? bende miliput denen malzemeyi bulup üzerinden cakmak tasıyla gecmeyı dusunuyorum. oylesı daha kolay gıbı geldı.sinirlenip tornavidayla desmiyim aleti sonra
relicks
Visit this Community
Posted: Tuesday, May 24, 2005 - 11:40 PM UTC
kötü gözükmüyo eğer tornavidayı kaydırmazsan sancar.sadece biraz parlak bi görüntüsü oluya ama oda boyanıcağı için önemli değil.
çakmak taşıyla nasıl olur bilemiycem ama bence kolaya kaçma uğraş verdiğin emeğe deiğsin.
 _GOTOTOP